Магданос домашен листар – 50g

100.00ден

Магдоносот (лат. Petroselinum crispum) е светлозелено, двегодишно растение кое се користи како зачин. Магдоносот се користи поради неговите листови, слично како и коријандерот, иако има поблаг вкус.

Out of stock

Категорија

Oпис

Магдоносот (лат. Petroselinum crispum) е светлозелено, двегодишно растение кое се користи како зачин. Магдоносот се користи поради неговите листови, слично како и коријандерот, иако има поблаг вкус.

Mислења

There are no reviews yet.

Be the first to review “Магданос домашен листар – 50g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *