ЗЕЛКА KANAYAMA F1

1,400.00ден

– Ран хибрид, созрева за 50-52 дена од трансплантацијата, односно расадувањето на стално место;
– Комбинација од раностасност и квалитет;
– Може да се одгледува во пластеници и на отворено поле;
– Отпорна на гниење;
– Висока толеранција против црното гниење.

Out of stock

Категорија

Mислења

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЗЕЛКА KANAYAMA F1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.